Lektoři

 

Lenka Kocáková, DiS. – Zakladatelka společnosti, lektorka herectví, zpěvu 

Je absolventkou hudebně-dramatické konzervatoře na Slovensku v Martině a Vyšší odborné školy herecké v Praze. Má několika letou praxi s dětmi – vedení dramatických, hudebních a muzikálových kroužků. V současné době se věnuje hraní pohádek pro děti. Byla hostující herečkou Strašnického divadla. Zakladatelka a lektorka společnosti Děti a Divadlo.

 

Vojtěch Morava – Administrativní pracovník 

 

Vojtěch Morava vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Bechyni, obor propagační výtvarnictví – propagační grafika. Poté studoval herectví na VOŠ Herecké v Praze, odkud ale přešel na Speciální pedagogiku na Karlově Univerzitě a z té přešel na Kulturní dramaturgii Na Slezské Univerzitě v Opavě. Na jevišti se objevil již na prvním stupni ZŠ v rámci Literárně dramatického kroužku, zanedlouho s táborskými ochotníky. Již na SŠ spolupracoval s profesionálními soubory v Praze. Při studiu herectví pak založil vlastní profesionální divadelní soubor. Všechny své znalosti se snaží propojovat. Má za sebou několik svých výstav, přes pět desítek divadelních rolí, zkušenosti s TV a reklamou. Napsal několik divadelních her, které byly s úspěchem uvedeny. Vyučuje, hraje, působí jako lektor a porotce na různých divadelních a literárních přehlídkách. Také působí jako grafik, fotograf a výtvarník.

 

Bc. Sabina Skalická, DiS. -Lektorka flétny, zpěvu a herectví

Sabina Skalická je absolventkou Vyšší odborné školy herecké – obor Herectví a moderování. Na divadelních prknech hrála jak v klasických činohrách, tak v loutkových představeních a pohádkách pro děti (Pidivadlo, Divadlo Aporia). Kromě divadla moderuje a věnuje se práci před kamerou.

Pavel Žabka – Lektor kytary

 
 
Kytarista, zpěvák, herec, tanečník
Pavel v mládí působil jako tanečník a zpěvák ve dětském folklórním souboru Radost Pardubice.
Od 10-ti let až do dnes se aktivně věnuje hře na akustickou i elektrickou kytaru.
Posledních 8 let působí v kapele Phatlip, pořádá studentské akce s agenturou Partystudent.cz
 Od roku 2015 je aktivním hercem v souboru Liduščino Divadlo.
 
 

Mgr.Bc. Adéla Špulková – lektorka herectví 

Adéla Špulková je absolventkou Policejní akademie ČR v Praze a Přírodovědecké fakulty UK. Její srdce však tíhne ke kultuře, a tak od základní školy hraje v divadle. Několik let docházela na hodiny herectví k divadelní režisérce Ritě Jasinské. V současné době pracuje pro agenturu Cinema casting, píše pro internetový portál DailyStyle a je členkou dětského divadla Aporia a divadla TyJáMi, kde ji můžete vidět v roli pokojské Hany ve hře Otylka, v roli Jacqueline ve hře Na správné adrese, v inscenaci Zase Ti Tupitelé v roli důchodkyně Jarmily nebo v absurdním představení Eduard. Zároveň hraje v představení Interview o půl třetí divadla Smysl. Má za sebou také několik epizodních rolí (Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, Ulice, Ordinace v růžové zahradě, Můj strýček Archimedes). Ve volném čase pak chodí do divadla jako divák, čte knížky, cvičí jogu. Má ráda čokoládu a bramborový knedlík, výpečky a špenát. Její oblíbenou barvou je zelená v kombinaci s fialovou. Od letošního roku je lektorkou pro Děti a divadlo.

 
 


 

 

           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Práce našich lektorů: