Lektoři

 

Lenka Kocáková, DiS. – Zakladatelka společnosti, lektorka herectví, zpěvu 

Je absolventkou hudebně-dramatické konzervatoře na Slovensku v Martině a Vyšší odborné školy herecké v Praze. Má několika letou praxi s dětmi – vedení dramatických, hudebních a muzikálových kroužků. V současné době se věnuje hraní pohádek pro děti. Byla hostující herečkou Strašnického divadla. Zakladatelka a lektorka společnosti Děti a Divadlo.

 

MgA. Veronika Králíčková – výkonná asistentka

 

 

Vojtěch Morava – Administrativní pracovník 

 

Vojtěch Morava vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Bechyni, obor propagační výtvarnictví – propagační grafika. Poté studoval herectví na VOŠ Herecké v Praze, odkud ale přešel na Speciální pedagogiku na Karlově Univerzitě a z té přešel na Kulturní dramaturgii Na Slezské Univerzitě v Opavě. Na jevišti se objevil již na prvním stupni ZŠ v rámci Literárně dramatického kroužku, zanedlouho s táborskými ochotníky. Již na SŠ spolupracoval s profesionálními soubory v Praze. Při studiu herectví pak založil vlastní profesionální divadelní soubor. Všechny své znalosti se snaží propojovat. Má za sebou několik svých výstav, přes pět desítek divadelních rolí, zkušenosti s TV a reklamou. Napsal několik divadelních her, které byly s úspěchem uvedeny. Vyučuje, hraje, působí jako lektor a porotce na různých divadelních a literárních přehlídkách. Také působí jako grafik, fotograf a výtvarník.

 

Bc. Sabina Skalická, DiS. –Lektorka flétny, zpěvu 

Sabina Skalická je absolventkou Vyšší odborné školy herecké – obor Herectví a moderování. Na divadelních prknech hrála jak v klasických činohrách, tak v loutkových představeních a pohádkách pro děti (Pidivadlo, Divadlo Aporia). Kromě divadla moderuje a věnuje se práci před kamerou. Vidět jste ji mohli v českých seriálech (Ordinace v Růžové zahradě 2, Cesty domů, Přístav, Soudce AK, Single man), reklamách (Kofola, SuperStar), filmech (Sedm pečetí Karla IV.) nebo videoklipech (Nightwork). Pracuje i se zahraničními produkcemi (Borg vs. McEnroe, Tout Le Monde Debout). Nyní se věnuje natáčení filmu Juraje Jakubiska Perinbaba 2. Od dětství zpívá, tančí a hraje na flétnu. Od roku 2016 vyučuje muzikálové herectví pro Dětská studia s.r.o. a hru na flétnu pro Děti a Divadlo.

 

Pavel Žabka – Lektor Kytary

 
 
Kytarista, zpěvák, herec, tanečník
Pavel v mládí působil jako tanečník a zpěvák ve dětském folklórním souboru Radost Pardubice.
Od 10-ti let až do dnes se aktivně věnuje hře na akustickou i elektrickou kytaru.
Posledních 8 let působí v kapele Phatlip, pořádá studentské akce s agenturou Partystudent.cz
 Od roku 2015 je aktivním hercem v souboru Liduščino Divadlo.


Mgr. Filip Jan Zvolský, DiS. – Lektor Velkého herectví 

 

            Narodil se 17. Května1978v Praze na Malé Straně. Obklopen po celé dětství atmosférou staré Prahy, má rád vše, co voní dávnými časy, kdy si lidé více povídali z očí do očí. Tím jsou určeny i jeho záliby a profese, při kterých se snaží zútulňovat svět.

            Je duší divadelník a kromě toho, že vystudoval divadelní vědu a tvorbu textu a scénáře a učil na VOŠ herecké, založil si také svoje vlastní divadlo. S Divadlem APROPO hraje jak pro dospělé, tak velmi často i pro děti. Právě díky divadlu se mu podařilo začít více objevovat dětskou duši. To zúročil mimo jiné v divadelních hrách jako je „Mikulášská pohádka“, „Pohádky z Karkulčina košíku“,  „Čert prý nikdy nespí“, „Vodník pan Pivoda vypráví“ a také v netradiční zdivadelněné prohlídce zámku Doudleby nad Orlicí: „Vánoce na zámku“. A aby toho nebylo málo, zrežíroval též dvě audioknihy podle textů Martiny Chrudimské – „Hastrmanské pohádky z Rybníčka Všetečka“  a „Mikulášské pohádky pod sněhovou peřinkou“. Tím si splnil svůj sen z dob, kdy působil v Českém Rozhlase – zrežírovat si rozhlasovou hru. Splněným snem je také vlastní divadelní prostor Divadélko Al-Iksír.

            Láska ke staré Praze se odrazila také ve dvou muzeích které spoluzaložil. Muzeum pražských pověstí a strašidel a Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy. Obě dvě muzea také pořádají vycházky za strašidly a pověstmi po celé Praze, čímž si plní další ze svých snů. Chodí prahou v kostýmu strašidla a vypráví a vypráví a vypráví. Však také na vizitce má „Vrchní bubák a vypravěč pražských pověstí.“ 

            Jako spisovatel má za sebou již 5 knih. Jednak knihu pověstí „Tajemství pražských půlnocí aneb Strašidla  a pověsti staré Prahy“, knihy povídek „Neuvěřené povídky“ a „Človíček v trojobalu“, veršovanou pašijovou hru „Jidáši kam jdeš?“a nejnověji knížku pro děti„Bája v království času“.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Práce našich lektorů: